Știre importantă preluată din alte surse (Biziday).
Președintele francez Emmanuel Macron, prim-ministrul britanic Keir Starmer și alți oficiali și-au exprimat sprijinul pentru Danemarca și Groenlanda și au denunțat taxele vamale suplimentare anunțate de SUA. Remarcile au venit la scurt timp după ce președintele american Donald Trump a anunțat că Washingtonul va impune tarife suplimentare de 10% aliaților NATO – Franța, Suedia, Danemarca, […]
Citește știrea completă pe Biziday
Liderii europeni denunță noile tarife suplimentare anunțate de SUA. Spun că țările… recenzie.